1/1/2012

2. ledna 2012 v 2:26 |  Pár řádků z života labilního psychopata~

LET'S NOT FUCK THIS UP aneb novoroční projev (sux.)

http://data.whicdn.com/images/20369833/379889_343266449033697_338992069461135_1349516_818079791_n_large.jpg


O vnímání Nového/nového roku ~

Nejsem z lidí, trpících přesevzetími nebo podobnými ceremoniemi okolo Nového roku. V podstatě jsem dnes jednomu člověku na větu "Jestli platí 'jak na novej rok..' tak mi letos odejdou játra!" říkala, jaká je to hloupost a že ten slavný Nový rok je den jako každý další - je to zkrátka neděle. A kdyby rok měl třeba 366 dní (což ten letošní mít bude ale chápete to), bude tohle všechno šílenství propukat zrovna zítra a zrovna zítřek by měl být tím osudným dnem, kdy se VŠECHNO ZMĚNÍ? A stejně tak ten dnešní byl obyčejnej, jak jen den může být (což nikdy není! ale chápete.) A že kdyby příšloví jak na Nový rok tak po celý rok vážně mělo fungovat, nejspíš by populace vymřela na degeneraci mozkových buněk, způsobenou každodenní konzumací alkoholu. (Protože na Silvestra se přece opíjí každý - což je asi také špatně. Určit si jeden den zábavy. Co když ZROVNA 31. 12. nemám chuť se bavit? Co když jsem se bavila miliónkrát tak dobře včera - tak dneska, když je TEN SILVESTR musím taky? A jsem snad proto divná, že strávím tenhle VELKÝ VEČER před televizí, s notebookem na kolenou a na chatu s kamrádkou? Musí mě proto lidi oduzovat? A mermomocí mi hledat jinou zábavu? K čemu? :D)

"So this is the new year.
And i don't feel any different.
The clanking of crystal
Explosions off in the distance.

So this is the new year
And I have no resolutions
For self assigned penance
For problems with easy solutions."
Death Cab

Bláznění okolo nového roku je ale čistě subjektivní, abstraktní věc. Na druhou stranu je pravda, že má-li nám svět dát znamení k novému startu, je tohle docela příhodné! 12 měsíců - 365 dní není tak krátká doba a stane se za ní ukrtuná spousta věcí. Vlastně.. Kdybychom nerozlišovali dny a měsíce a roky a životy, kde bychom byli? Na poli. Ne-li stále na stromech, vím, vím. :D Takže oslavy Nového roku jsou asi nezbytnou součástí :) ..A ona je ta doba dostatečně dlouhá. Řeknete si, jak hrozně to uteklo. Ale měli kdybychom si měli představit každý jeden den, zbláznili bychom se! :D Hrozně to uteklo - ale představte si, kdo jste byli 1.1.2011 o.O ! A jak moc poklesků a vzrušení a vzestupů a pádů a překvapení a zklamání a štěstí a smutků a lásky a nenávisti a trablí a radosti a nudy a zábavy a problémů a dobrých chvil jste zažili! Na což nejde říct nic, než UŽ BYLO NA ČASE TEN ROK VYMĚNIT!
Nebylo by spravedlivé ani pravdivé hodnotit ho jako dobrý nebo špatný. Já bych řekla, že byl UŽITEČNÝ (:D). Ano, všichni jsme o rok starší. Ale i o rok zkušenější, možná moudřejší, ostřílenější. Už nás toho tolik nemá co překvapit (a ohlédnu-li se konkrétně za uplynulým rokem, tak musím uznat, že mě dal vážně HROZNĚ MOC. Možná docela nejvíc ze všech.)
Ale nestačí než doufat, že ten příští bude lepší :) /ikdyž i to je relevantní/


O předsevzetích

Jak jsem už řekla, nejsem ten předsebrací typ. Věcem jako "letos přestanu kouřit, zhubnu 1o kilo a najdu si trvalý vztah" totiž sama nevěřím :D ! Protože kouření mi problém nedělá, zatím mi nečinní závislost, jen pouhé potěšení smyslů, nehubnu už jen z principu /protože stále věřím v osobní kouzlo? huh. :D/ a trvalý vztah si nehledáme my. Trvalý vztah si hledá nás! ^^ A celkově tyhle věci okolo lásky (sux!) nikdy neovlivníme. :) V tomhle je láska taková mrcha. Celý život ji hledáme ale ona stejně přijde v těch nejmíň vhodných okamžicích! ... Takže předsevzetí tohoto typu jsou hloupost. ^^ Jediné možné předsevzetí (nebo spíš výsada) je tedy něco jako "JUST ENJOY!" .. Má to být rok poslední tak proč si ho náležitě neužít! (V konec světa nevěřím ale pro lidstvo si myslím, že je to takovej upgrade Novýho roku - Nový rok je prostě každej rok novej začátek. Ale POSLEDNÍ ROK NA SVĚTĚ.. touž je pánečku věc k zamyšlení :D Známá věta "Co bys dělal, kdybys věděl, že máš poslední den života ..?" se nám najednou zjevuje v reálu a zní "Co bys dělal, kdybys věděl, že 21.12. bude konec světa a ty máš už teda jen necelý rok života ..?" Myslím si, že by to tedy mohlo pomoci společnostem, "zařizující zážitky". Lidi by si možná mohli vyzkoušet to, co vždycky chtěli ale měli na to ještě dost času. Snad ... :) Jako v tom filmu, co se natáčel ve Varech, v Puppu. Kde se ta paní dozví, že má rakovinu a má jeden týden života. Co udělá ? Zhroutí se? Ne. Vezme všechny peníze a udělá si nejhezčí týden v životě /což zní trošku morbidně ale chápete:D/ .. načež teda zjistí, že se spletli a ona je teď sice živá ale uplně švorc! :D Jde tu ale přeci pořád o tu mylšenku, že může být na jednu stranu výhoda, vědět, kdy zemřeme. Protože takhle je nám k ničemu celoživotní spoření a škudlení peněz, abychom další den natáhli bačkory a peníze jsou akorát tak příjemné dědictví. Ale co! Konec světa nebude a basta. Což neznamená, že bychom si neměli užít! ..přecijenom.. CO KDYBY NÁHODOU! :D) Takže předsevzetí by se měly dávat pouze takhle neutrální a přizpůsobitelná. Protože ať budem chtít a nebo ne, ten rok si nějak užijem! A jestli víc nebo míň, než ten předchozí, je taky subjektivní! ^^
Takže zapomeňme na tu hloupost, že bychom už VÁŽNĚ MĚLI PŘESTAT KOUŘIT, ZHUBNOUT A NAJÍT SI TRVALÝ VZTAH! Víme, že tak, jako jsme to nedodrželi letos, tak to nedodržíme ani v nastávajícím roce ani v žádem dalším, kdy tyhle věci budeme mít napsané jako motivaci na první straně diáře! :)

Co říct závěrem..
ENJOY 2012! .. or just.. TRY. ^^


that's all.
(uh, god bless:D)
Hxx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama